Stikla nūdeleļu stir-fry (bezvoka režīmā)


Uzticama vokpanna joprojām ir patāls un krājams sapnis, bet tāpēc jau nav jācieš kārei pēc voka ēdieniem. Šis ir variants, kas noder parastām, nelielām pannām, kam reizēm sagribas piedegt. Vienīgā prasība ir nenogurstošas rokas. Bet par visu pēc kārtas.

Viendien devāmies uz Galvaspilsētu speciālajā piestacijas veikalu apgaitā. Principā tas ir sojas veikals Gogoļa ielā (oficāli – “Veikals veselībai”) un Stokmans (oficāli – Stockmann). Un abos veikalos satikām visādus jaunumus.
Sojas veikalā, piemēram, uzgājām ļoti labu piedāvājumu par ļoti labu cenu – stikla (mung pupiņu, zaļo pupiņu) nūdeles: 500 g nūdeļu  tikai 1.64 ls. (varbūt kāds santīms uz vienu vai otru pusi, bet tas nemaina izdevīgumu pārāk).
Tā kā mūsu mājās ir ļoti iecienīti visvisādi nūdeļu (viebiežāk gan rīsu)  ēdieni, tad šis patiešām bija priecīgs atradums.

Un vēl tur atradām sojas “saldo krējumu” ar ļoti iepriecinoši tīru sastāvu. jei! Tas tagad tup ledusskapī un gaida svētku brīnumu (resp. to, ka es pēkšņi un fanātiski gribēšu gatavot kādu saldo ēdienu).
Stokmanā, savukārt, iepirkām visādas čainīz/tai/džapanīz mēcrces, arī tam pašam nūdelīgajam mērķim un uzdevumam. Ilgi jau lauzos ar sirdsapziņu krāmēt grozā “Healthy Boy Brand” veg. alternatīvu zivju mērcei, kuras sastāvā modificēta ciete. khm. khm. bet nu tā kā šī bija jau kāda piektā reize, kad ļoti kārojas, kaut kā norijām to modificēto krupi un pirkām nost. Pagaidām neviena mutācija vēl nav notikusi un nožēlot nav nācies, jo mērce ir patiešām laba un vareni papildina receptes, kur tā nepieciešana. bet nu tomēr – khm. khm.

Mja. un tā nu nekas cits neatlika kā vakariņām gatavot nūdeļēdienu. Pēdējā laikā tam ir krietni jāsaņemas, jo lielā panna stirfrajiem vairs nav piemērota un parastajā ir grūti to izveikt, bet nu jau esmu kaut kā iemanījusies un tūliņ pastāstīšu kā. Redz, divām porcijām mums vajadzēja:

Stikla nūdeles (te nu jāsaka – cik izdodas nolauzt/nogriezt/nograuzt, jo tas nemaz nav tik viegli. mēs ar šķērēm nogriezām kādu 1/4 daļu no tā kušķa)
1/2 baklažāna
1/2 cukīni
6 mazās kukurūzas (man bij konservētas, jo svaigo nebij veikalā)
4 ķiploka daiviņas
3-5 cm ingvera
sojas mērce
čilli mērce (vai ķiploku-čilli)
1 gl. silta ūdens
2 ēd. k. kukurūzas cietes
eļļa cepšanai (vēlams sezama vai zemesriekstu)
pēc izvēles – tai saldskābā mērce, sēņu mērce (abas uz sojas mērces bāzes, tāpēc tiešām pēc izvēles)

Gatavojot stir-fry ēdienus, vienmēr jāatceras visu sagatavot mešanai pannā un tikai tad sākt karsēt pannu. Pēc tam nekādai šiverēšanai nebūs laika.
Vispirms tiek galā ar nūdelēm: stikla nūdeļu gadījumā katlā uzvāra ūdeni, tajā samet nūdeles, nogriež uguni, patur nūdeles 4 min, caur sietu nokāš, nūdeles kārtīgi noskalo zem auksta ūdens un atstāj sietā, lai notek viss ūdens.

Sagatavo dārzeņus:
baklažānu un cukini sagriež kubiņos (vēlams pieturēties pie viena izmēra, lai viss izceptos vienmērīgi)
kukurūzu – sagriež gareniski (es sagriezu vēlreiz uz pusi, bet tas tā – lai liktos, ka ir vairāk)

ingveru nomizo (un visērtāk to darīt ar mazo karotīti) un smalki sarīvē
ķiploku nomizo un izpiež caur ķiplokspiedi
Bļodiņā vai palielā krūzē ielej ūdeni, izšķīdina cieti, pievieno sojas mērci un čilli mērci (un citas mērces, ja tādas lieto), ķiploku un ingveru, visu kārtīgi samaisa.

Tad nu beidzot sāk karsēt pannu (panna ir pietiekami uzkarsusi, kad ūdens piliens tajā nočurkst vien un momentā izkūp).
Pannā lej eļļu, uzkarsē un pievieno cukini un baklažānu. Sākas lielais maisīšanas maratons, jo baklažāns uzsūks visu eļļu un tas draud ar piedegšanu. Ja vien nemaisa kā traks.
Kad cukini un baklažāni jau gandrīz gatavi, pievieno kukurūzu (ja lieto svaigu,tad noteikti var kukurūzu pievienot reizē ar pārējiem dārzeņiem)
Turpina aktīvi maisīt un pievieno iepriekš sagatavoto mērci. Tagad laiks samazināt uguni no superkarstā uz vidējo.
Maisa, līdz mēce sabiezējusi, pievieno nūdeles, kārtīgi samaisa un gatavs ir!
Liek šķīvjos un pārkaisa ar rupji smalcinātiem zemesriekstiem. Irbulē iekšā.

Zemstrīpas piezīme:
Normālā vokpannas situācijā būtu ideāli ķiploku un ingveru apcept pannā, nevis pievienot mērcei. Arī sojas mērci nebūtu jāšķīdina ūdenī, bet tad atkal var sākties piedegšanas bēdas.
Vārdsakot, visādi mēģinot izlīdzēties ar nevoka pannu, nonācu pie šī paņēmiena un tiešām strādā. Un lai gan dārzeņi nesanāk tik kraukšķīgi kā vokā, tomēr ir ļoti garšīgi. Sanāk viegls, tīkami ass un aromātisks ēdiens. Tieši tā, kā tam jābūt.

Labu*

4 Comments

  • martaram says:

   ū, nē, man galīgi nekā pret cieti nav, man tak arī receptē kukurūzas ciete minēta.
   un es pēdējā laikā ļoti priecājos par kukurūzas cietes/ūdens/rauga pārslu kombināciju “sierīguma” efekta panākšanai. pāris reižu esmu tādā veidā kaut ko līdzīgu mac&cheese gatavojusi, tik ar to mērci siera vietā un udon kviešu nūdelēm parasto makaronu vietā. ļoti iesaku, ja nu kas. :)
   to sojas mērci smādējām tāpēc, ka sastāvā ir modificēta tapiokas ciete un mēs cenšamies no modificētiem produktiem turēties pa gabalu un nebalsot par to ražotājiem ar saviem maciņiem. tas arī viss.

 1. Lasītāja says:

  “Modificēts” nenozīmē “ģenētiski modificēts”. Ja būtu rakstīts, ka ciete no ģenētiski modificēta kaut kā, tā būtu cita lieta, bet tagad ciete ir tikai ķīmiski kaut kādā ziņā cietīgāka padarīta.

  • martaram says:

   o, to es tiešām nezināju un pie vārda “modificēts” vienkārši nolieku produktu atpakaļ plauktā. paldies par info.tagad man veselīgā puisēna sēņu mērce garšos vēl jo vairāk. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *