Zaļās jumpravas Piña Colada

_MG_3450

Viss ir vienkāršāk nekā izklausās – šī ir Zaļās jumpravas Piña Colada tāpēc, ka tā ir ļoti zaļa un bez ruma un, tā kā man šodien tāds frivols noskaņojums, es atļāvos jaunavu nomainīt pret jumpravu. Bet labi, ka tā, jo, prātojot pa šo vārdu savienību, portālā travelnews.lv netīšām uzgāju, kāpēc Zaļā jumprava spokojas: “Viņa slepus skatījusies, kā notiek rūķīšu kāzas, par ko tai nolemts mūžam spokoties Dundagas pilī.” Cik jauki.

_MG_3484

Bet tad nu pie pašas Piña Coladas, kas patiešām garšo gana tropiski, ananasīgi un kokosriekstīgi.

Vajadzīgs (2 lielām glāzēm):

  • 3 saujas spinātu
  • 3 tases (cup) kubiciņos sagriezta ananasa
  • 2 gatavi, saldēti banāni
  • 1 tase ūdens
  • 1/2 tējk. vaniļas
  • 2 ēd.k. kokosriekstu eļļas

Gatavo:

Ar jaudīgu blenderi viendabīgā masā sablendē spinātus, ananasa kubiciņus un ūdeni. Pievieno kokosriekstu eļļu un vēlreiz sablendē. Pievieno saldētos banānus un vaniļu un blendē, līdz kokteilis ir krēmīgs un garšīgs. Dzer.

_MG_3481

Zemsvītras piezīmes:

* Noteikti iesaku ievērot sastāvdaļu secību – ja mēģināsi pievienot kokosriekstu eļļu pēc saldētajiem banāniem, tā sacietēs un kokteilī peldēs tauku gabaliņi ar kokosriekstu garšu.

* Kokteiļa garšai būtiski izvēlēties termiski neapstrādātu, nepārveidotu kokosriekstu eļļu ar izteiksmīgu kokosrieskstu garšu un smaržu.

* Ja pa rokai ir tāda greznība kā kokosriekstu ūdens, to lieto parastā ūdens vietā. Tad kokosriekstu eļļu var arī nelikt vai likt tikai 1 ēd.k.

* Protams, var izmantot arī nesaldētus banānus, taču tad kokteilis acīmredzami nebūs auksts, turklāt saldētiem banāniem piemīt tendence padarīt kokteiļus krēmīgākus un garšīgākus, tāpēc iesaku.

* Nekad slepus neskatieties rūķīšu kāzas.

_MG_3451

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *