Pīrādziņu mīkla no Delfu apcirkņiem

Tas nu reiz ir oficiāli – mēs mākam cept pīrāgus! Un tas viss, pateicoties interneta dzīlēs uzietai receptei. Šī detalizētā un precīzi ievērojamā pīrāgu mīklas recepte rodama šeit. Tomēr, tomēr, kā mēs labi zinām, visas saites kādreiz var palikt nederīgas, ja to galā vairs nekas nekarājas. Tad nu drošības pēc iekopēju arī šeit. Nelaboju neko, lai skan īstā autora vārdiem no sākuma do golam. Jā, un man žēl, ka nekur nav rodama atsauce uz receptes meistaru, kam es saku vislielāko paldies. 

Rauga mīkla mammas gaumē

1 l piena, 50g (½ pac.) rauga, 500g margarīna, nepilni 2 kg (~1600g) miltu, 10g (~1 tējk. ar mazu kaudzīti) sāls, 1+½ ēdk. ar mazu kaudzīti cukura, 4 ēdk.eļļas

Atdzīvina raugu: Raugu liek biezā māla bļodiņā un saberž kopā ar ½ tējk.cukura, 1 ēdk.silta ūdens un 1 tējk.miltiem, visu labi sakuļ un noliek siltā vietā (uz cepeškrāsns pie 50°C) uz 5-10 min. Laiku pa laikam apmaisa. Raugs ir gatavs lietošanai, kad tas putains un sacēlies.
Sagatavo margarīnu: Margarīnu sagriež gabaliņos mazā, emaljētā bļodiņā un bļodiņu ieliek cepeškrāsnī pie 50°C. Tur, līdz tas pusizkusis.
Pagatavo mīklu: Dziļā metāla bļodā ieber sāli un 1 ēdk.cukura, ielej pienu un uz plīts sasilda mazliet siltāku kā remdens (pirksts viegli deg), samaisa, lai izkūst sāls un cukurs. Tad, ar roku jaucot, sijā miltus (~700g), līdz iegūst mīklu, nedaudz biezāku kā sk.krējums. Pēc tam iemaisa atdzīvināto raugu, labi izklapē (lai nebūtu kunkuļu) un [apsegtu] raudzē siltā vietā (cepeškrāsnī pie 40-50°C), līdz mīkla apjomā dubultojusies (~20 min.). Tad pieliek sagatavoto margarīnu, ½ ēdk.cukura un ber miltus – mīca un ber, mīca un ber, līdz mīkla sāk runāt un lec nost no rokām. Izmīca un pašās beigās divos paņēmienos iemīca eļļu. Tad nolīdzina, viegli apmilto un [apsegtu] raudzē siltā vietā (cepeškrāsnī pie 40-50°C), līdz bļoda pilna un, ar pirkstu iespiežot mīklā bedrīti, tā izlīdzinās ļoti lēnām (~40 min.).
Pīrāgiem ņem piku mīklas, veido no tās desiņu, dala gabaliņos, katru izspaida, uzliek pildījumu (~1 tējk.) un rūpīgi aizšuj, veidojot mazus, īkšķa garuma un resnuma pīrādziņus. Liek uz plāts, uzraudzē (~10 min.) uz strādājošas krāsns, pirms pašas cepšanas apsmērē ar sakultu olu (vai tikai dzeltenumu) un cep ~15-20 min. pie 250°C. Gatavus ar lāpstiņu liek uz paplāts, lai atdziest. Pilnīgi atdzisušus stāvus kārto katlā un vāku virsū. Ļoti labi garšo arī pēc t.s. atsildīšanas – pēc dažām dienām saliekot uz plāts un ~5 min. izkarsējot krāsnī. Pīrādziņi ir ļoti mazi, mīksti un pufīgi. No dotā mīklas daudzuma iznāk ~300 pīrādziņu (es gan parasti tik daudz necepu – cepu kādus 150-190, no pārējās mīklas cepu plātsmaizi).

Piezīmes.
•Mīklai pievieno eļļu, lai, taisot pīrāgus, tie neliptu pie galda, mīklu varētu apstrādāt bez miltiem. Eļļu vienmēr pievieno pašās beigās. Lieto tikai eļļu, kas paredzēta cepšanai, ne salātu eļļu (piem., Riso) – cita eļļa mīklu padara ķepīgu. Starp citu – nav tiesa, ka bez eļļas taisīta rauga mīkla jau otrā dienā kļūst cieta – eļļu pie šīs mīklas sāka likt tikai mana mamma, un arī tikai pēdējos gados, vecmāmiņa visu mūžu cepa bez eļļas, un gan plātsmaizes, gan pīrādziņi, gan baltmaize nākamajā dienā nebūt nekļuva cieti.

•Lieto tikai margarīnu ar augstu tauku saturu (no folijotajām paciņām), kas speciāli paredzēts cepšanai (piem., Husqarna, Bords Eve u.c.), nevis tos margarīnus, kas paredzēti smērēšanai uz maizes.

•Ja gribi, lai pīrādziņi būtu smukāki, mīklu var iekrāsot: ½ tējkarotes kurkumas aplej ar 1 ēdk.karsta piena, izmaisa un caur sietiņu pievieno mīklai pēc vajadzības. Vienkāršāk, ja kurkumu pieber ieraugam pašā sākumā. Es gan pati mīklu nekad nekrāsoju – šitas ir mammas paradums. Bet, ja gribi krāsot, domāju, itin labi var lietot parasto pārtikas krāsvielu.

Recepti izmantojām veganizētu – ar sojas pienu un vegānisku margarīnu, bez olas apsmērēšanai, tāpēc nesanāca īpaši spīdīgi. Starp citu, pīrādziņu ieziešanai diezgan veiksmīgi var izmantot sojas pienu, ūdeni un kokosriekstu eļļu.

Mēs gatavojām pīrādziņus ar sojas/sīpolu/garšaugu pildījumu, visu apceptu un nobrūninātu sojas mērcē.


Mīklas bija daaaaaudz, tāpēc nākamajā dienā sākām spēlēt konditorejās un atminējāmies skolas kafejinīcā ēstās bulkas un bulciņas. Tad nu uztapa:
Sojas cīsiņi mīklā – izrullē mīklu, izgriež trijstūrīti, pie malas liek cīsiņu un rullē tik uz augšu, līdz sanāk smuks veltnītis. Jācenšas, lai trijstūrītis nav liels, lai jūt kaut ko citu bez mīklas arī.

Saldie rullīši – uz izrullētas mīklas smērēju pāri palikušo trifeļu pildījumu, rullēju ciet un iegūto mazo ruletīti griezu plānās šķēlēs

Sāļie rullīši: piestā sagrūdu grauzdētus indijas riekstus, jūras sāli, melnos piparus, olīveļļu, ķiplokus un kaltētus tomātus. Iegūto masu smērēju uz izveltnētās mīklas, rullēju ciet, griezu ripiņās. Nākamreiz kaut ko līdzīgu liksim pīrādziņos, garšo pat labāk nekā sojas graudiņu pildījums. Un vispār šis bija mūsu favorītcepums no visiem. Ļoti, ļoti labs.

Banāni mīklā – rullējām trijstūrīša mīklas gabaliņos tāpat kā cīsiņu mīklā, tikai cīsiņa vietā likām banāna gabaliņu un karotīti trifeļu pildījuma.

Kā solīts receptē – pīrādziņi patiešām nekalst arī otrajā dienā un pat trešajā ne. Tad arī eksperiments (un pīrādziņi) beidzās.

Tad nu, pīrādziņus reklamējot un jaunus virtuves stāstus gudrojot, vēlu visiem kārtīgi izšķirstīt savus mentālos atmiņu albumus un sākt brīvēt  vietu jaunam gadam un jauniem piedzīvojumiem. Laimīgu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *